Connect with us

Tenis

Nekadašnji teniser o Nadalu: On je idol svima, ne vraća se da igra prvo kolo

Objavljeno

-

Jedan od najboljih tenisera današnjice Rafal Nadal propustio je skoro čitavu tenisku sezonu pošto na terenu nije još od Australijan opena kada je u meču protiv Mekenzija Mekdonalda doživeo povredu kuka.

Sjajni teniser planira da se na teren vrati početkom iduće sezone, a nekadašnji teniser Boris Beker osvrnuo se na evenetualni povratak Nadala na teren.

– Nadal je idol svima. Milioni navijača širom sveta žele da ga vide nazad na teniskom terenu, a ne na konferenciji za novinare, gde izjavljuje da možda više neće moći ponovo da igra. Verujem da se nikada ne bi vratio ako ne vidi da ima šansu. Dakle, ne vraća se da igra prvo ili drugo kolo, već da osvaja turnire, rekao je Beker i dodao:
– Njegov krajnji cilj će uvek biti Pariz, verovatno i Olimpijske igre, koje će se igrati na šljaci Rolan Garosa. Ali za to mu je potreban legendarni meč, a to može imati samo na turnirima.

Nadalu neće biti nimalo lako da se vrati na pređašnji nivo.

 – Početak je težak. U početku će primiti udarce, onda ide februar, ako ostane zdrav, mart i april, kada je sezona na šljaci. Onda će imati svojih 10, 15 mečeva. Nikada se ne bih kladio protiv Nadala na šljaci, jasan je Beker.

Advertisement
Advertisement
OSTAVI KOMENTAR

OSTAVI KOMENTAR

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Tenis

DEJVIS KUP: Poznato kada na teren izlaze Đoković i Mari

Objavljeno

-

Objavio

Teniske reprezentacije Srbije i Velike Britanije odigraće duel četvrtfinala Dejvis kupa u Malagi 23. novembra, objavio je ITF.

Naši reprezentativci na teren izlaze posle duela u kome će snage odmeriti Italijani i Holanđani. Prethodno će završnicu otvoriti Kanađani i Finci u ponedeljak, dok će se u utorak sastati Australija i Češka.

Podsetimo, naša reprezentacija je do završnice došla osvajanjem drugog mesta u grupi održanoj u Valensiji, posle pobeda nad Južnom Korejom i domaćinom Španijom, odnosno porazom od Čeha.

Novak Đoković je igrao u Valensiji i prema najavama bi trebalo da se nađe u timu i u Malagi, dok za Britance nastupa Endi Mari, pa je ovo zanimljiv način da se revitalizuje jedno staro veliko rivalstvo.

Nastavi sa čitanjem

NAJČITANIJE 48h

Generated by Feedzy