NEZAPAMĆENA BRUKA ENGLEZA! Mađari spakovali četiri komada, Nemci demolirali Italijane

Engleska - Mađarska, Foto: Profimedia

Jedan od najubedljivijih poraza u istoriji engleske reprezentacije

Fudbalska reprezentacija Engleske doživela je debakl na domaćem terenu u četvrtom kolu Lige A Lige nacija.

Engleska je dobila „šamar“ od Mađarske u vidu poraza od 4:0 u Vulverhemptonu.

Mađari su time pobedili Englesku drugi meč zaredom, pošto su prethodno u Budimpešti bili bolji sa 1:0, takođe u Grupi 3 Lige A Lige nacija.

Ovo je bio najubedljiviji poraz fudbalske reprezentacije Engleske na domaćem terenu još od 1928. godine, kada ih je razbila Škotska sa 5:1.

Izabranici selektora Gareta Sautgejta su tako ostali na samo dva osvojena boda iz četiri utakmice, pa se nalaze na poslednjem mestu grupe i preti im ispadanje u Ligu B.

Pobedu Mađarske najavio je Roland Salaj u 16. minutu, a potop Engleza gosti su kompletirali u poslednjih 20 minuta meča.

Salaj je bio strelac i drugog gola u 70. minutu, a deset minuta kasnije mrežu iza leđa golmana Ramzdejla zatresao je i Nađ.

Za konačnih 4:0, Danijel Gazdag je pogodio u samom finišu meča.

Nemačka je savladala aktuelne evropske šampione Italijane rezultatom 5:2.

Jozua Kimih je otvorio goleadu na Borusija parku u desetom minutu, a na 2:0 Nemačka je otišla golom Ilkaja Gundoana u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Pomogla je i jedna briljantna odbrana Manuela Nojera na pokušaj Raspadorija, a kazna za nekoliko promašaja Italijana stigla je u vidu gola Tomasa Milera u 51. minutu.

U manje od minut razmaka Timo Verner dve asistencije Serža Gnabrija pretvorio je u dva gola i to je bilo 5:0 u 69. minutu utakmice.

Prvi gol za Italiju, koji je došao previše kasno, u ovom meču postigao je osamnaestogodišnji Vilfrid Gnonto, a za konačnih 5:2 pobrinuo se u trećem minutu nadoknade Bastoni.

Posle četiri odigrana kola, tabela Grupe 3 u najjačoj diviziji izgleda prilično neočekivano: Mađarska ima sedam bodova, Nemačka šest, Italija pet, a Engleska dva.

Mađarska je prva sa sedam bodova, dok su iza njih Nemačka i Italija sa šest, odnosno pet.

Fudbaleri Belgije i Holandije ostvarili su pobede u četvrtom kolu Grupe 4 Lige A Lige nacija.

Belgija je pobedila Poljsku na gostovanju rezultatom 1:0.

Holandija je savladala Vels rezultatom 3:2 i ostala na prvom mestu grupe.

Izvor: Espreso/Srbijauzivo.com

Fudbal

ZAGRLJAJ DVA DEJANA JE SLIKA UTAKMICE: Bratski pozdrav trenera Zvezde i kapitena Zenita (FOTO)

Objavljeno

-

Dejan Stanković i Dejan Lovren u zagrljaju posle utakmice, Foto: Profimedia

Lovren je protiv Zvezde ušao u drugom poluvremenu i odmah dobio kapitensku traku a kamere su posle utakmice „uhvatile“ njega i Stankovića kako se grle i razgovaraju

Zagrljaj Dejana Stankovića i Dejana Lovrena, tokom prijateljske utakmice između Zenita i Crvene zvezde, očigledno je privukao veliku pažnju regionalnih medija koji su pisali o tom srdačnom susretu trenera crveno-belih i nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca.

Lovren je protiv Zvezde ušao u drugom poluvremenu i odmah dobio kapitensku traku, njegov tim je dobio meč rezultatom 2:1, a kamere su posle utakmice „uhvatile“ njega i Stankovića kako se grle i razgovaraju.

Hrvat je, inače, jedan od retkih stranaca koji nije napustio Rusiju kada su joj mnogi okrenuli leđa.

– Jasno je da situacja nije nimalo laka, ni za mene. Izvršili su pritisak na mene, neki ljudi su želeli da odem iz Zenita. Ne volim ništa što se dešava danas, ali niti sam ja tome doprineo, niti Zenit. Nemam ništa protiv Rusije, ovde sam uvek imao dobar prijem i stekao dobre prijatelje. Tužno je to, zaista ne mogu da razumem takvu odluku (eliminaciju Rusije i ruskih klubova iz svih takmičenja). Sport i politika bi trebalo da budu odvojeni jedno od drugog. Tako su kaznili mnoge sportiste, ne samo fudbalere. Čak i paraolimpijce koji su svoj život posvetili Olimpijskim igrama, nisu im dali da se takmiče. Vidmo da je po sredi politika dvostrukih standarda, ali mi tu ništa ne možemo da uradimo – rekao je Lovren nedavno.