Košarka

MAGENTA KUP: Zvezda brani trofej, crveno – beli ubedljivi u polufinalu

Objavljeno

-

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet plasirali su se u finale Magenta kupa u Minhenu. Oni su večeras savladali Albu sa 74:56 . Nakon prve četvrtine su uspostavili kontrolu nad utakmicom i uvećavali prednost.

Crveno beli su počeli u petorci Nejpir, Lazić, Gedraitis, Mitrović i Simonović.

— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) September 16, 2023

Alba je trojkom otvorila utakmicu. Odmah su se odlepili i na +5 (7:2). Izabranici Duška Ivanovića su uspeli da drže priključak. Crveno beli su posle prve deonice vodili sa 18:17.

Bolje su počeli crveno-beli drugi period. Srpski tim je za razliku od prvog perioda, u ovom održavao minimalni plus. Pred kraj poluvremena su vodili 33:27.

Nakon prvih 20 minuta Zvezda je imala 40:36.

Poluvreme u Minhenu @albaberlin 36
KK Crvena zvezda Meridianbet 40#kkcz#WeAreTheTeampic.twitter.com/51SMxY3L3S

Srpska ekipa je vodila i tokom treće četvrtine. Imali su i +10 (51:41). Sa tim viškom su ušli u poslednju četvrtinu (56:46).

Kraj 3/4 u Minhenu | 46:56 #kkcz#WeAreTheTeampic.twitter.com/rtLO6nyztv

Zvezda je poenima otvorila poslednju četvrtinu. I tu su crveno-beli nastavili da grade prednost imajući maksimalnih +17. I to nakon 9:2 u prvih 5 minuta tog dela igre. To se proširilo na 14:2 pre nego što u finišu Alba nije prekinula post i postigla koš.

Malo su se opustili ali nedovoljno da spreče ubedljiv poraz igrači Albe.

Pobeda crveno-belih nad ekipom Albe za plasman u finale turnira u Minhenu

Najefikasniji Mitrović sa 16 poena, prve minute su upisali Teodosić, Bjelica, Simonović i Yago!#kkcz#WeAreTheTeampic.twitter.com/Th2HbD7YGq

Finale je na programu sutra od 18 časova a Zvezda čeka protivnika. To će biti pobednik susreta između domaćina Bajerna i Virtusa.

OSTAVI KOMENTAR

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Košarka

Bodiroga o Jokiću: “Poštujem svačiju želju i stav”

Objavljeno

-

Objavio

Prvi čovek Evrolige Dejan Bodiroga bio je gost na TV NOVA S, gde je pričao o Partizanu i Zvezdi, a li je i prokomentarisao situaciju oko Nikole Jokića.

Još nije poznato hoće li MVP NBA lige nastupiti na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu, a Bodiroga smatra da se sadašnja situacija u mnogome razlikuje od one kada je on bio reprezentativac.

Reprezentacija je napravila sjajan rezultat na Svetskom prvenstvu prošle godine. Trener Pešić i svi reprezentativci odradili su sjajan posao, i to bez Nikole Jokića. Ako bude igrao, bićemo još jači, ali treba pohvaliti momke koji su bili na Mondijalu. Košarka je timski sport, tim je uvek najvažniji, a pojedinac se uvek izdvoji. Što se tiče mene i moje generacije, uvek je bila privilegija da se nosi dres nacionalnog tima. Danas, svako ima svoj odnos prema reprezentaciji. Drugačije je vreme, kod nas se nije postavljalo pitanje igranja ili neigranja. Uopšte nismo razmišljali na taj način. Poštujem svačiju želju i stav, ali igranje za reprezentaciju je najlepša moguća stvar. Klub je jedno, a reprezentacija nešto sasvim drugo, rekao je Bodiroga.