LŠ: Rasel i Ristić vodili Galatu do ubedljive pobede

Objavljeno

-

Deron Fets Rasel i Dušan Ristić su odmah pokazalai da će biti velika pojačanja za Galatasaraj u TOP 16 fazi Fiba Lige šampiona.

Oni su na debiju imali sjajaan učinak u ubedljivoj pobedi protiv Limoža 100:73.

Srpski centar, koji je stigao iz Fuenlabrade, je postigao 18 poena uz 11 skokova za manje od 20 minuta igre. Ristić je imao indeks 29.

Sa druge strane, Rasel koji je stigao pre nekoliko dana iz Mornara je postigao 20 poena (šut za tri poena 5/7) za 24 minuta igre. Na to je dodao i 6 asistencija.

U TOP 16 fazi Galata i Limož su u grupi sa Unikahom i AEK-om koji tek treba da odigraju svoj meč prvog kola.

Objavio

Košarkaši berlinske Albe su odlično ušli u novu sezonu Evrolige, ali je to bilo sve od njih. Već dugo su na samom dnu elitnog evropskog takmičenja, a tamo ih je ostavio i Olimpijakos koji je danas protutnjao Berlinom slavivši sa ubedljivih 93-60.

Nemački tim tako ostaje poslendji sa samo 6 pobeda, dve manje od tri tima koja su ispred, a koji tek treba da odigraju svoje utakmice predstojećeg kola – Asvela, Olimpije iz Milana i Panatinaikosa. Sa druge strane, grčki tim se pobedom izdvojio na suprotnom polu, odnosno liderskoj poziciji, gde će ostati sigurno bar do naredne nedelje, pošto je utakmica Efesa i Reala – koji je na pobedu manje sada – odložena zbog zemljotresa u Turskoj.

Što se same utakmice tiče, nijednog momenta nije bila rezultatski zanimljivija, pošto su gosti već nakon prvih 10 minuta vodili sa 15 poena razlike (28-13), a već tokom drugog perioda imali i +21.

Iako je nemački tim do poluvremena smanjio na 10 poena manjka, najviše što su uspeli jeste da se dotaknu jednocifrenom zaostatka (50-41) na startu drugog poluvremena, kada su stvari ponovo krenule nizbrdo po njih.

Po običaju je najbolji na utakmici bio Saša Vezenkov sa dabl-dabl učinkom od 28 poena i 13 skokova, a taj podvig je pošao za rukom i Tomasu Vokapu sa 15 poena i 10 asistencija.

U poraženom timu je Olinde upisao 16 poena i bio jedini sa dvocifrenim učinkom, dok je Luk Sikma uz 9 poena upisao i po 2 skoka i asistenicje.