SA SRBIJOM JE ZAPOČEO, A PROTIV MEKSIKA JE PROSLAVIO: Mesi ispisao ISTORIJU Mundijala, sustigao je svog IDOLA!

Objavljeno

-

Lionel Mesi, Foto: EPA/Friedemann Vogel

Na meču sa Meksikom je postigao svoj osmi gol

Argentinski fudbaler Lionel Mesi najmlađi je i najstariji igrač koji je na jednom meču Svetskog prvenstva upisao gol i asistenciju na jednom meču.

Napadač „gaučosa“ je sa 35 godina i 155 dana učestvovao u oba pogotka svoje reprezentacije u pobedi nad Meksikom, koja je južnoameričku selekciju ostavila u borbi za nokaut fazu.

Premotajmo 16 godina unazad i prisetimo se čuvenog meča u kom je Argentina savladala reprezentaciju Srbije i Crne Gore rezultatom 6:0.

Tada je Mesiju bilo tačno 18 godina i 357 dana, kada je postao najmlađi igrač sa golom i asistencijom – rekord koji je i dalje na snazi.

Na meču sa Meksikom je postigao svoj osmi gol i na taj način se izjednačio na večnoj listi strelaca Argentine na Mundijalima. Do sada je to mesto bez konkurencije držao Dijego Armando Maradona.

Fudbal

PIKSI TRLJA DLANOVE! Baš ove vesti je želeo da čuje! (VIDEO)

Objavljeno

-

Dragan Stojković Piksi, Foto: FSS

Srpski okršaj u Seriji A

Srpski reprezentativac Darko Lazović je postigao svoj četvrti pogodak ovog meseca i nastavio sa sjajnim partijama.

Verona je povela protiv Udinezea već u 4. minutu, nakon što je Lazović imao dosta sreće prilikom šuta sa distance.

Lopta je zakačila nekog u odbrani crno-belih, podigla se dovoljno toliko da prevari golmana Silvestrija i uz pomoć prečke završi u mreži.

Nije vođstvo Verone nešto dugo trajalo, jer je potencijalni reprezentativac Srbije Lazar Samardžić poravnao rezultat u 22. minutu.