Connect with us

Region i svet

KATASTROFA, OVO JOŠ NIJE VIĐENO: Ceo grad PLIVA u vodi boje KRVI!

Objavljeno

-

Foto: Profimedia

Indoneziju često pogađaju poplave, a najmanje 43 osobe su poginule kada je oluja pogodila glavni grad Džakartu


Indonežanski grad Pekalongan preplavljen je crvenom vodom nakon što je poplava pogodila lokalnu fabriku tekstila.

Grimizna boja pojavila se na ulicama grada na ostrvu Java, koji je poznat po pravljenju tekstila, javio je BBC.

Na hiljade korisnika društvenih mreža su podelile fotografije obojene vode kako prolazi kroz njihovo naselje, a lokalni zvaničnici su potvrdili da su slike orignalne.

„Crvena voda na ulicama se pojavila zbog poplave u fabrici tekstila i nestaće kada se pomeša sa kišom, ali će za to biti potrebno vreme“, rekao je za Rojters pripadnik lokalne službe za vanredne situacije.

Advertisement

Indoneziju često pogađaju poplave, a najmanje 43 osobe su poginule kada je oluja pogodila glavni grad Džakartu ranije ove godine.

Izvor: Espreso

Advertisement
OSTAVI KOMENTAR

OSTAVI KOMENTAR

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Crna Gora

U CRNOGORSKOM GRADU NUDE 800 EVRA ZA SEZONSKI POSAO, BEZ BAKŠIŠA: Nude smeštaj i hranu, a evo ŠTA JE U PITANJU

Objavljeno

-

Objavio

Tivat, Foto: Profimedia

Opšte je poznato i da su sezonski radnici iz Srbije Crnu Goru zamenili za Hrvatsku


Tivat je grad koji je već uveliko oživljen i pun turista sa svih strana sveta, mada nam iz Turističke organizacije Tivta kažu da je njegova prednost u ostalu na mnoge crnogorske destinacije – upravo to što su hoteli otvoreni cele sezone.

Priznaju, međutim, da problema sa radnom snagom ima, ali verovatno manje nego u ostalim delovima zemlje.

„Kada imate hotele koji drže radnike pod dobrim uslovima svih 12 meseci, onda ti radnici nemaju potrebu da idu i menjaju. Lojalni su. Zato je u Tivtu manji problem nego u drugim mestima Crne Gore, ali odliva radnika, ipak, ima“, kažu iz TO Tivta.

Opšte je poznato i da su sezonski radnici iz Srbije Crnu Goru zamenili za Hrvatsku, jer je mnogo Hrvata otišlo putem Evrope poslednjih godina, a ni sami Crnogorci se ne libe da napuste domovinu zarad bolje zarade „preko“.

Advertisement

Ipak, ovog proleća smo zatekli i dobar deo radnika iz Srbije u mestima najjužnijeg zaliva Evrope. Kao benefite rada u Crnoj Gori navode blizinu, bliskost sa lokalcima, nepostojanje jezičke barijere, odomaćenost itd…

S druge strane, tu je i sve privlačnija zarada. Ona, doduše, nije atraktivna u svakom letovalištu jadranskog primorja, ali Tivat nudi prilično dobre uslove.

Iako je reč o privatnoj kompaniji (Investment Corporation of Dubai – ICD), ne možemo zanemariti činjenicu da, kada pričamo o uslovima zapošljavanja u Tivtu, njena marina Porto Montenegro zapošljava članove maltene svake druge, treće porodice u gradu.

Ističu da im je cilj da se maksimalno povežu sa lokalnom zajednicom, zarad prosperiteta i ekonomskog razvoja čitavog grada, odnosno opštine, te tako saznajemo i sledeće informacija, bitne za mlade ljudi koji traže sezonski posao:

„Ako imate 23, 24 godine, i dopada vam se da, recimo, radite kao obezbeđenje kraj bazena ili na održavanju istog, odnosno propratne imovine, uz obezbeđen smeštaj i hranu mesečno možete zaraditi 800 evra. Mislimo da je to dobra, startna plata za mlade ljude“, kažu nam iz PM.

Advertisement

Bazenfoto: Profimedia

Što se tiče same ekonomije grada, ona se razvija i zbog potencijala destinacije Luštica Bay, gde iz dana u dan niču luksuzni hoteli i apartmani. U samom Tivtu, na rivi koja spaja dva kraja, cene su raznolike, ali ćete najskuplja italijanska jela, poput paste ili rižota, platiti oko 20 evra.

Burgeri su oko 10, 11 evra, kafe između dva i tri evra u proseku. Vodite računa i ako taksijem dolazite sa aerodroma Tivat u centar, jer oni koji rade na „divlje“ mogu da vam naplate 5-minutnu vožnju dobrih 15 evra, dok taksimetar pokazuje realnih 5 evra.

Izvor: Espreso

Nastavi sa čitanjem

NAJČITANIJE 48h